5 lat Stypendium im. Albrechta Lemppa - na Jasnej
2018-02-08 | 13:17:18

5 lat Stypendium im. Albrechta Lemppa – na Jasnej

Kto i jak kontynuuje dzieło znanego tłumacza i slawisty, który swoją pracą przybliżał polską literaturę niemieckim czytelnikom? Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Literatura na Jasnej”, podczas którego będzie można spotkać pisarzy i tłumaczy z Polski i Niemiec, Laureatów Stypendium im. Albrechta Lemppa.

Przyznawane od 2013 roku Stypendium im. Albrechta Lemppa ma na celu doskonalenie sztuki przekładu i pisania w duchu standardów literackich i translatorskich bliskich Albrechtowi Lemppowi oraz upamiętnienie jego wkładu do polsko-niemieckiej wymiany literackiej. Fundatorami Stypendium są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin.

W ramach cyklu Literatura na Jasnej zapraszamy we wtorek 20 lutego o godz. 18.00 do Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie na spotkanie z dotychczasowymi Laureatami Stypendium im. Albrechta Lemppa - pisarzami i tłumaczami z Polski i Niemiec.

W spotkaniu udział wezmą: Justyna Bargielska, Krystyna Dąbrowska, Kira Pietrek, Mia Raben, Tomasz Różycki, Renate Schmidgall, Tobias Schwartz, Paulina Schulz oraz Marek Zagańczyk.

Spotkanie moderują: Agnieszka Drotkiewicz i Jürgen Jakob Becker.

Podczas spotkania prezentowane będą fotografie stypendystów autorstwa Elżbiety Lempp.

Partnerami wydarzenia są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki, Literarisches Colloquium Berlin oraz Goethe-Institut.

Albrecht Lempp (ur. w 1953 r. w Stuttgarcie, zm. w 2012 r. w Warszawie) - doktor nauk humanistycznych, slawista, tłumacz literatury polskiej na język niemiecki (m.in. Janusza Głowackiego, Stanisława Lema, Marii Nurowskiej i Jerzego Pilcha). Od 2003 był członkiem zarządu i dyrektorem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. W 2007 otrzymał nagrodę „Transatlantyk” przyznawaną przez Instytut Książki za zasługi na rzecz promocji literatury polskiej za granicą.

Literatura na Jasnej to cykl spotkań mających przybliżyć Polakom twórczość literacką pisarzy europejskich, a równocześnie wspierać wymianę kulturową oraz sprzyjać lepszemu porozumieniu między mieszkańcami Unii Europejskiej.

Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenie udziału www.bit.ly/LiteraturaNaJasnej

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2019-01-02
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE