Parlament Europejski wspiera władze lokalne w walce ze skutkami pandemii
2020-05-21 | 16:36:36

Parlament Europejski wspiera władze lokalne w walce ze skutkami pandemii

Przewodniczący PE David Sassoli zaoferował wsparcie władzom lokalnym w trzech miejscach pracy Parlamentu Europejskiego: Strasburgu, Brukseli i Luksemburgu, udostępniając infrastrukturę Parlamentu. W budynkach PE przygotowywane są posiłki dla potrzebujących, umieszczone jest centrum testowe COVID-19, przygotowane są schronienia. Jednocześnie Parlament pełni swoje funkcje legislacyjne, budżetowe i kontrolne w niezmienionym zakresie.

„Wszyscy jesteśmy zaangażowani w rozwiązywanie tej kryzysowej sytuacji, która dotknęła wielu ludzi. Kryzys skłania nas wszystkich, w tym instytucje, do dawania dobrego przykładu ”- powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

 

Bruksela

Od 14 kwietnia Parlament Europejski przygotowuje dla potrzebujących 7.000 posiłków tygodniowo. Są one dystrybuowane we współpracy z różnymi stowarzyszeniami charytatywnymi: Resto du Coeur Saint-GillesDoucheFLUXCzerwonym KrzyżemMatką Teresą i CPAS Ixelles. Parlament zaczął również dostarczać posiłki dla personelu medycznego w szpitalu Saint-Pierre.

100 kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej zaoferowano schronienie w siedzibie PE w Brukseli. Pomieszczeniami w budynku Kohl zarządza brukselskie pogotowie społeczne dla bezdomnych i ludzi w potrzebie - Samusocial. Specjalnie przystosowana kawiarnia dostarcza catering 7 dni w tygodniu.

Parlament Europejski udostępnił również część swojej floty samochodowej i ciężarowej do transportu materiałów i dostarczania posiłków dla pielęgniarek i lekarzy.

 

Strasburg

Parlament we współpracy z lokalnym Czerwonym Krzyżem i władzami Strasburga zapewnia potrzebującym 500 posiłków dziennie przez siedem dni w tygodniu.

W porozumieniu z prefekturą Bas-Rhin, 11 maja otwarto centrum kontroli bezpieczeństwa COVID-19 w budynku Louise Weiss w PE w Strasburgu.

Cztery laboratoria diagnostyczne z tego regionu badają ludzi. Ich działania są nadzorowane przez Regionalną Agencję Zdrowia Grand-Est (ARS) i Prefekturę Bas-Rhin. PE zaoferował również swoją flotę samochodów i ciężarówek do transportu materiałów w razie potrzeby.

 

Luksemburg

PE współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami AbrigadoCaritas i Czerwony Krzyż i zapewnia 500 posiłków dziennie przez siedem dni w tygodniu dla ludzi w potrzebie. Kabiny interpretacyjne (ze szklanymi oknami), używane w czasie misji wyjazdowych, zostały udostępnione domowi opieki w Bettembourg, aby umożliwić mieszkańcom zobaczenie swoich krewnych bez ryzyka zakażenia po długich tygodniach w izolacji.

 

Kontakty i nagrania

Choć Parlament Europejski udostępnił swoje pomieszczenia, inicjatywami zarządzają lokalne władze i stowarzyszenia. Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, możecie skontaktować się z nimi bezpośrednio.

 

Przydatne kontakty

Lista kontaktów lokalnych władz, z którymi Parlament Europejski współpracuje w celu rozwiązania kryzysu w swoich trzech miejscach pracy PE, czyli w Brukseli, Strasburgu i Luksemburgu.

 

Przydatne linki

Aby uszanować pracę i prywatność lokalnych organizacji,Centrum Medialne Parlamentu Europejskiego oferuje Państwu gotowe zdęcia i filmy do wykorzystania przez redakcje.

 

Serwis prasowy Parlamentu Europejskiego, Komunikat prasowy – 21/05/2020

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2020-09-02
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE