Mój dzień w Zjednoczonej Europie
2017-04-19 | 09:31:10

Mój dzień w Zjednoczonej Europie

Lubisz obserwować świat wokół Ciebie? Czujesz, że drzemie w Tobie reportażysta? Konkurs na reportaż  pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie" jest właśnie dla Ciebie! Poszukaj inspirującej historii, opisz ją w niebanalnym tekście i wygraj udział w kursie reportażu pod okiem dziennikarza, reportażysty i autora książek reporterskich ? Mariusza Szczygła! 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Instytut Reportażu zachęcają do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy reportaż pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie". Wszystkie prace muszą mieć formę reportażu, a o zwycięstwie zadecyduje niebanalne podejście do tematu oraz wartość artystyczna tekstu. Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda ? dwudniowy kurs reportażu prowadzony przez Mariusza Szczygła ? dziennikarza, reportażystę, pisarza, laureata Europejskiej Nagrody Literackiej oraz współzałożyciela Instytutu Reportażu.

Do sprawdzenia swoich sił w roli reportażysty zachęcamy osoby, które ukończyły 16 lat i mają do opowiedzenia ciekawą (prawdziwą!) historię o życiu w Unii Europejskiej ? a pamiętajmy, że Europa to również sposób myślenia. Warto wyjść poza schematy i otworzyć oczy na Europę, która nas otacza.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie konkursowej www.kursreportazu.eu oraz www.ec.europa.eu/poland. Konkurs rozegra się w dwóch edycjach: internetowej oraz w Miasteczku Europejskim podczas pikniku europejskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Tekst powinien mieć od min. 3500 do max. 6500 znaków ze spacjami.

Łącznie do wygrania jest 10 miejsc na kursie reportażu prowadzonym przez Mariusza Szczygła ? reportera, redaktora i wydawcę książek a także jurora w tym konkursie.

Chętnych do udziału w edycji internetowej prosimy o przesyłanie prac do 04.05.2017 na adres: konkurs@kursreportazu.eu.

Zainteresowanych edycją odbywającą się w Miasteczku Europejskim zapraszamy 6 maja br. do namiotu przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce (okolice kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu), gdzie będzie można zostawić swój reportaż w wersji elektronicznej (na nośniku USB) lub nawet? napisać go na miejscu!

Więcej informacji i szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2018-05-01
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE