Dialog Obywatelski w Opolu
2018-06-18 | 09:37:08

Dialog Obywatelski w Opolu, 29 czerwca 2018 r.

W ramach nowego długoterminowego budżetu UE na lata 2021–2027 Komisja zaproponowała 4 mld euro na projekty, które mają wzmocnić pozycję konsumentów a także umożliwić europejskim małym i średnim przedsiębiorstwom czerpanie pełnych korzyści ze sprawnie funkcjonującego jednolitego rynku.
 
Jaka jest przyszłość małych i średnich przedsiębiorstw w UE? Jakie możliwości daje rozwój konkurencyjności i znoszenie barier na rynkach europejskich? 
 
Tematyce przyszłości jednolitego rynku, przedsiębiorczości i sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, będzie poświęcony Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską, komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw oraz Danutą Jazłowiecką, posłanką do Parlamentu Europejskiego, członkinią Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych.
 
Spotkanie poprowadzi Janusz Maćkowiak.
29 czerwca 2018 r. godz. 15:00 Centrum Nauka Biznes Politechniki Opolskiej, ul. Waryńskiego 4 w Opolu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w dialogu, zachęcamy do szybkiej rejestracji na wydarzenie, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. (Link rejestracyjny)

Spotkanie jest bezpłatne.
 
Dialogi obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się od 2012 roku. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Organizatorami wydarzenia jest Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.
 
Partnerzy wydarzenia: Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Opolska Izba Gospodarcza, Europe Direct Opole, Europe Direct Wroclaw, Europe Direct Katowice, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Opolu. 
 
Patronat medialny: Nowa Trybuna Opolska 
 
EUROPE DIRECT W POLSCE