"Ja - młody Europejczyk" i nie tylko... Lekcje w czerwcu
2018-06-20 | 14:37:48

Kończy się czerwiec, a to oznacza, że wkrótce rozpoczynają się wakacje. Uczniowie różnych szkół za kilka dni odbiorą świadectwa i wyjadą na upragniony, zasłużony, ponad dwumiesięczny wypoczynek.

W miesiącach wakacyjnych nie będziemy także prowadzić lekcji europejskich. W czerwcu udało się nam przeprowadzić kilkanaście: w Tychach, Katowicach, Gostyni, Zabrzu oraz Radzionkowie.

Większość lekcji była skierowana do uczniów szkół podstawowych. Lekcje pt. „Ja – młody Europejczyk” pomogły młodym Europejczykom poprzez prezentacje multimedialne, quizy i inne ciekawe zadania poznać bliżej kontynent na którym żyjemy oraz organizację, której wszyscy jesteśmy obywatelami.

Tak było 4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 35 w Tychach, 5 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Katowicach i 15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 w Zabrzu.

12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyni w lekcjach wzięli udział także uczniowie z funkcjonujących tam klas gimnazjalnych.

Lekcje odbyły się także 5 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje Unia Europejska a przy okazji mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe. Część lekcji odbyła się bowiem w języku angielskim.

Ostatnie lekcje przed wakacjami („Poznajemy kraje Unii Europejskiej”) zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Specjalnych w Radzionkowie. Przy pomocy flag, zadań, kolorowanek czy grze w europejskie memory dzieci i młodzież poznali bliżej państwa należące, podobnie jak Polska, do Unii Europejskiej.

Uczestnicy zajęć wykazali się dużą wiedzą na powyższe tematy i poszerzyli ją dzięki uzyskanym informacjom, quizom podsumowującym lekcje a także pytaniom zadawanym chętnie prowadzącemu.

W związku z trwającymi już Mistrzostwami Świata w piłce nożnej nie brakowało elementów piłkarskich (i sportowych ogólnie). Mówiąc o symbolach poszczególnych państw nie sposób zapomnieć o wspaniałych sportowcach, stadionach czy drużynach.

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2018-11-05
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE