Wakacyjne podróże po Europie
2018-07-09 | 11:39:57

Lipiec i sierpień (jak również końcówka czerwca) to okres wolny od zajęć szkolnych. Nie znaczy to, że w szkołach (a także innych podobnych placówkach) nic się nie dzieje. Szkoły, biblioteki i domy kultury organizują różnego rodzaju zajęcia dla dzieci, np. tzw. półkolonie. Uczestniczyliśmy w kilku z takich spotkań w Katowicach, Będzinie oraz Rudzie Śląskiej.

26 czerwca gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 5 w Katowicach - Brynowie. 3 lipca zajęcia odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. 6 lipca aż dwie grupy uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej.

Warsztaty pod tytułem "Podróże po Europie" były związane z Europą, Unią Europejską i jej poszczególnymi państwami członkowskimi. Oprócz przekazania najważniejszaych informacji, było dużo quizów, gier i zabaw.

Ponieważ zajecia odbywały się podczas trwania piłkarskich Mistrzostw Świata, nie zabrakło nawiązań do tej dyscypliny i sportu ogólnie. Nie było to trudne, bo Europa słynie z wielu wybitnych sportowców, drużyn i stadionów.

Dzieci uczestniczące w zajęciach wykazały się dużą wiedzą na tematy europejskie i przyznały, że wiedza ta została jeszcze zwiększona.

EUROPE DIRECT W POLSCE