Czy Unia Europejska kręci młodych? Zapraszamy na Dialog Obywatelski do Wrocławia
2019-10-14 | 14:43:11

Czy Unia Europejska kręci młodych?

Zapraszamy na Dialog Obywatelski do Wrocławia

 

Serdecznie zapraszamy na Dialog Obywatelski „Czy Unia Europejska kręci młodych?”, który odbędzie się 21 października 2019 r. (poniedziałek) w godz. 12:00 - 14:00 w auli BC na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Szewska 8/12 we Wrocławiu).

Udział w nim wezmą:

  • Jacek Wasik, Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu;
  • Rafał Rudnicki, pracownik Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Komunikacji Społecznej w Brukseli;
  • dr Kamila Kamińska-Sztark, prezeska Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej i wykładowczyni w Zakładzie Edukacji Międzykulturowej i Badań nad Wsparciem Społecznym na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Mimo najwyższej w historii frekwencji wyborczej, która została zanotowana w wyborach do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w Polsce, dane przedstawione przez Państwową Komisję Wyborczą pozostają nieugięte - tylko niewiele ponad 25% młodych Polaków w wieku 18-29 lat wzięło udział w głosowaniu.

Niska frekwencja tej grupy wiekowej wpisuje się w ogólny europejski trend. Sondaż Eurobarometru „Bliżej obywateli, bliżej wyborów” przeprowadzony wiosną 2019 r. na zlecenie Parlamentu Europejskiego pokazał, że aż 43% badanych młodych Europejczyków w wieku 15-24 lat jest niezainteresowanych udziałem w wyborach do PE, a gotowość pójścia do urn zapowiedziało tylko 21% z nich.

Co powoduje, że aż tylu młodych nie bierze lub też nie chce brać udziału w europejskich wyborach? Czy jest to kwestia tematów, którymi zajmują się instytucje unijne, czy też języka, jakim się posługują?

Z tego powodu podczas Dialogu Obywatelskiego „Czy Unia Europejska kręci młodych?” chcielibyśmy porozmawiać m.in. o tym, jak mówić o Unii Europejskiej oraz jak rozmawiać z młodymi Europejczykami, aby wizja zjednoczonej Europy była dla nich atrakcyjna. Zastanowimy się także, co UE ma im do zaoferowania oraz damy im głos, by mogli wyrazić swoje poglądy.

Po spotkaniu przewidziany jest poczęstunek.

Organizatorami wydarzenia są Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Opole oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Wrocław.

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2020-05-04
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE