Ostatnie działania w tym roku
2020-12-21 | 12:28:43

W grudniu przeprowadziliśmy ostatnie już w tym roku działania dotyczące informowania o Unii Europejskiej.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami musiały być to wyłącznie działania zdalne.

1 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach przeprowadziliśmy warsztaty „Z ekologią na Ty” oraz lekcję pt. „Polska w Unii Europejskiej”. Podczas warsztatów uczniowie mogli poznać najważniejsze informacje związane z ekologią, ochroną środowiska i przeciwdziałaniem zmianom klimatu oraz główne działania Unii Europejskiej w tej dziedzinie. Lekcja natomiast dotyczyła różnych aspektów związanych z członkostwem polski w Unii Europejskiej, w tym bieżących spraw takich jak praworządność czy negocjacje ws. unijnego budżetu.

2 grudnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Katowicach oraz 4 grudnia w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego odbyły się lekcje pt. „Budżet Unii Europejskiej”. Zwracaliśmy m. in. uwagę na źródła unijnego budżetu, planowane wydatki w najbliższych latach, zestawienie beneficjentów oraz płatników netto oraz toczące się właśnie negocjacje w sprawie nowej perspektywy budżetowej.

Kolejne tygodnie zdominowały zajęcia dotyczące Niemiec oraz Bożego Narodzenia.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach 8 grudnia przeprowadziliśmy wykłady przybliżające kulturę, historię i geografię Niemiec pt. „Niemcy – nasz zachodni sąsiad”, a 10 grudnia lekcje o tradycjach adwentowych i świątecznych w krajach niemieckojęzycznych pt. „W ojczyźnie choinek, kalendarzy i jarmarków”.

W dniach 9, 11 oraz 17 grudnia wróciliśmy do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Katowicach z wykładami pt. „Republika Federalna Niemiec”. Uczestnicy oprócz informacji o Niemczech mogli także poznać różne tradycje bożonarodzeniowe.

Połączyliśmy się także z Katowickim Centrum Edukacji Zawodowej (KCEZ). 11 i 16 grudnia przeprowadziliśmy tam lekcje pt. „Bożonarodzeniowa podróż online po krajach UE”, natomiast 17 grudnia lekcję przybliżającą historię integracji europejskiej pt. „Droga ku wspólnej Europie”.

Na koniec, 18 grudnia – również w KCEZ – zorganizowaliśmy zdalnie Konkurs debat oksfordzkich. Jego głównym tematem była ekologia – jeden z priorytetów Unii Europejskiej. Uczestnicy próbowali rozstrzygnąć różne kwestie z tym związane, a finałowa teza brzmiała „Ekologia powinna być priorytetem Unii Europejskiej”.

Byliśmy również obecni w mediach regionalnych, publikując artykuł sponsorowany na portalach naszemiasto.pl. Artykuł, który ukazał się na początku grudnia, dotyczył działań UE na rzecz walki z pandemią koronawirusa.

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2020-12-01
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE