Za nami listopad...
2021-12-01 | 09:41:17

Skończył się listopad - kolejny miesiąc, w którym przeprowadziliśmy dużo różnych działań. Współpracowaliśmy z mediami, prowadziliśmy zajęcia w szkołach i dyskutowaliśmy o Przyszłości Europy. 

Większość działań odbyło się w formie tradycyjnej, a niektóre zdalnie.

 

Na początku – 1 listopada – wzięliśmy udział w audycji radiowej na antenie Radia Katowice. W Dniu Wszystkich Świętych opowiadaliśmy o zwyczajach związanych z tym świętem w różnych europejskich państwach.

Następnie 5 listopada w chorzowskim „Katoliku” przeprowadziliśmy lekcje dla uczniów szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego. Uczniowie poznali historię, instytucje i bieżące działania UE oraz brali udział w quizach wiedzy na temat UE. Odbyło się wtedy także spotkanie partycypacyjne związane z Konferencją na temat Przyszłości Europy (CoFE), na którym młodzież dzieliła się swoimi pomysłami.

W Tygodniu Edukacji Globalnej, rozpoczętym 15 listopada, przeprowadziliśmy lekcje na ten temat dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Katowicach. Momentami wyszliśmy zatem poza UE i Europę.

Kolejne lekcje, przeprowadzone 18 listopada w II LO w Katowicach, dotyczyły bieżących działań Unii Europejskiej. Skupiliśmy się na trwającej do końca roku prezydencji Słowenii w Radzie UE oraz na Europejskim Roku Kolei.

19 listopada odbył się natomiast wykład dla dla uczestników międzynarodowej wymiany młodzieży „Tolerance – the voice of street art” w ramach programu Erasmus Plus. W wykładzie na temat praw człowieka oraz praw obywatelskich wzięli udział młodzi ludzie z Polski,  Łotwy, Macedonii Północnej i Węgier.

W ramach współpracy z działającą w naszym regionie siecią EURES 23 listopada w CKZiU w Jaworznie przeprowadziliśmy warsztaty na temat rynku pracy w UE.

25 listopada uczniowie ZSTiO nr 3 im. Abramowskiego w Katowicach wzięli udział w warsztatach wprowadzających w tematykę debat oksfordzkich oraz Europejskiego Zielonego Ładu.

Ostatnie listopadowe zajęcia miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Mysłowicach. 26 listopada zorganizowaliśmy spotkanie partycypacyjne związane z CoFE, a 30 listopada lekcję na temat słoweńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej (na której nie zabrakło też informacji o samej Słowenii).

 

Informacje i zdjęcia także na facebooku

EUROPE DIRECT W POLSCE