"18 lat Polski w Unii Europejskiej" - rusza kolejna edycja konkursu dla śląskiej młodzieży
2022-04-29 | 11:22:02
Zobacz także:

„18 lat Polski w Unii Europejskiej” – rusza kolejna edycja konkursu dla śląskiej młodzieży

„Czy Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej?”, „Bilans członkostwa – dodatni czy ujemny”, „Czym są europejskie wartości? Jak je rozumiem” – to tylko trzy przykładowe zagadnienia, które mogą stać się tematem prac konkursowych organizowanego przez EUROPE DIRECT Katowice konkursu dla studentów oraz uczniów i absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego.

18 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Nie jest to rocznica okrągła, lecz osiemnasta rocznica urodzin jest bardzo ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi. Dzisiejsza młodzież albo urodziła się już w Unii Europejskiej, albo spędziła w niej niemal całe życie. To właśnie młodym ludziom, uczniom szkół ponadpodstawowych lub uczelni, chcemy oddać głos w tej sprawie. Szczególnie teraz, w Europejskim Roku Młodzieży.

EUROPE DIRECT Katowice zaprasza do udziału w konkursie na pracę pisemną (esej, felieton, opowiadanie lub inna krótka forma literacka), której tematyka koncentruje się wokół członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz przyszłości Polski i Europy.

Konkurs trwa do 30 czerwca 2022 roku. Najlepsze prace zostaną zamieszczone w publikacji przygotowanej przez EUROPE DIRECT Katowice, a najlepsi autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Przedmiotem Konkursu „Klimatyczna Europa” jest przygotowanie pracy konkursowej, której tematem przewodnim będą różne aspekty związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. Objętość pracy konkursowej nie może przekroczyć 5 stron A4. Praca konkursowa może mieć formę eseju, felietonu, opowiadania lub innej krótkiej formy literackiej, może zostać przygotowana
w wersji elektronicznej
(dokument w formacie *.doc/*.docx; wydruk) lub może zostać napisana odręcznie

Konkurs skierowany jest do studentów oraz uczniów i absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego.

Prace należy dostarczyć do 30 czerwca 2022 roku (elektronicznie na adres e-mail europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl lub tradycyjnie wysłać do EUROPE DIRECT Katowice, 40-049 Katowice, ul. Kościuszki 6).

 

Do pobrania:

EUROPE DIRECT W POLSCE