Ostatnie działania w tym roku
2022-12-15 | 15:07:20

W grudniu przeprowadziliśmy ostatnie już działania zaplanowane na ten rok.

1 grudnia gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 9 w Katowicach. Przeprowadziliśmy tam lekcje europejskie o krajach Europy i UE oraz przygotowaliśmy stoisko informacyjne.

6 i 13 grudnia przeprowadziliśmy lekcje dla uczniów II LO w Katowicach. Pierwsza dotyczyła bieżących spraw Unii Europejskiej, ale nie zabrakło także nawiązań do przeszłości. Tematem drugiej była kończąca się prezydencja Czech w Radzie Unii Europejskiej.

7 grudnia przeprowadziliśmy zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym w Siemianowicach Śląskich pt. „Unia Europejska  - pytania i odpowiedzi”. Uczniowie mogli zdobyć lub poszerzyć wiedzę o UE w formie quizu, wraz ze szczegółowym omówieniem poszczególnych odpowiedzi.

8 grudnia w Muzeum Śląskim przygotowaliśmy stoisko informacyjne podczas konferencji na temat funduszy europejskich i Europejskiego Zielonego Ładu w województwie śląskim.

Ponadto współpracowaliśmy z mediami. Na łamach „Nowin Raciborskich” i „Dziennika Zachodniego” ukazały się artykuły opisujące działalność naszego punktu, a na portalu naszemiasto.pl artykuł sponsorowany na temat unijnych traktatów.

Udało się też zakończyć prace nad publikacją podsumowującą konkurs na temat 18 rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Już wkrótce zostanie ona wydrukowana, a także będzie dostępna w wersji elektronicznej.

 

Cały czas przygotowujemy się także do XXV Targów Edukacyjnych, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Ponadto, przypominamy, że w październiku opublikowaliśmy ankietę na temat zagadnień związanych z UE, które są istotne na szczeblu lokalnym. Serdecznie zapraszamy do jej wypełnienia.

EUROPE DIRECT W POLSCE