Pierwsze działania w nowym roku
2023-01-16 | 11:33:29

Na wstępie przypominamy o anonimowej ankiecie na temat zagadnień związanych z UE, które są istotne na szczeblu lokalnym. Serdecznie zapraszamy do jej wypełnienia.

Cały czas przygotowujemy się do XXV Targów Edukacyjnych, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

 

Pierwsze działania w nowym roku przeprowadziliśmy w naszej siedzibie. W dniach 9 i 12 stycznia gościli u nas uczniowie z ZSO w Świętochłowicach.

Podczas lekcji uczniowie poznali najważniejsze informacje o Unii Europejskiej. Na wstępie wzięli udział w quizie na kole fortuny, odpowiadając na pytania dotyczące poszczególnych państw. Następnie prowadzący przeprowadził miniwykład, połączony z dyskusją na różne tematy związane z UE, jej historią, instytucjami, czy bieżącą działalnością. Nie zabrakło też informacji o tym, jak ważna jest znajomość języków obcych.

Uczniowie i nauczyciele otrzymali też materiały edukacyjne, które mogą się przydać zarówno w szkole, jak i poza nią.

Również 12 stycznia, w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy, zorganizowaliśmy spotkanie na temat Europejskiego Roku Umiejętności. Uczestniczyli w nim słuchacze tamtejszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie składało się z wykładu oraz stoiska informacyjnego, które obejmowały zarówno informacje o Europejskim Roku Umiejętności, jak i o bieżących sprawach unii. Uczestnicy chętnie dyskutowali, zadawali pytania i dzielili się swoimi uwagami.

W ramach stoiska informacyjnego przekazane zostały materiały edukacyjne i promocyjne, w tym ubiegłoroczne publikacje, a także (podobnie jak w listopadzie w Katowicach) nasiona, sadzonki oraz budkę lęgową.

Więcej zdjęć z wydarzeń na naszym facebooku

EUROPE DIRECT W POLSCE