Komisja Europejska i jej priorytety - sprawdź swoją wiedzę!
2018-10-03 | 11:39:34
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice zaprasza do udziału w konkursie. Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
 
Pytanie konkursowe:

W 1994 roku weszła w życie Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC), która określa założenia międzynarodowej współpracy dotyczącej ograniczenia emisji gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zjawisko globalnego ocieplenia. Stronami konwencji są wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz sama UE. Sekretariat UNFCCC mieści się w Bonn, w Niemczech. Co roku (od 1995 r.) w różnych miastach odbywają się tzw. Konferencje Stron (COP). Kolejna odbędzie się w grudniu 2018 roku.

W którym mieście odbędzie się tegoroczna konferencja (COP 24)?

 

Wszystkie osoby, które znają odpowiedź na nasze pytanie prosimy o przesłanie jej na adres europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl. Spośród poprawnych odpowiedzi wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma zestaw gadżetów Europe Direct – Katowice. W tytule maila prosimy wpisać hasło „Konkurs”. Osoby biorące udział w konkursie prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 31 października 2018 roku.

Powodzenia!

EUROPE DIRECT W POLSCE