Komisja Europejska i jej priorytety - sprawdź swoją wiedzę!
2018-12-03 | 11:55:16
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice zaprasza do udziału w konkursie. Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
 
Pytanie konkursowe:

Kończy się Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. W ciągu ostatnich miesięcy obywatele Unii Europejskiej mogli bliżej poznać różne przykłady dziedzictwa kulturowego i zastanowić się, dlaczego ochorna dziedzictwa jest naprawdę istotna. Ochroną dziedzictwa kulturowego zajmuje się wiele różnych instytucji i organizacji, a jedną z najważniejszych jest Organizacja Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury (UNESCO). Ustanowiona przez UNESCO w 1972 roku Lista Światowego Dziedzictwa obejmuje ponad 1000 obiektów z całego świata.

Ile obiektów z Polski znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO?

 

Wszystkie osoby, które znają odpowiedź na nasze pytanie prosimy o przesłanie jej na adres europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl. Spośród poprawnych odpowiedzi wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma zestaw gadżetów Europe Direct – Katowice. W tytule maila prosimy wpisać hasło „Konkurs”. Osoby biorące udział w konkursie prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 16 grudnia 2018 roku.

Powodzenia!

EUROPE DIRECT W POLSCE