Zaproszenie na debatę "Europejski Plan Walki z Rakiem. Na ile wspólnie można pokonać tę chorobę?" 20 października godz. 11:00
2021-10-15 | 16:04:16

Zaproszenie na debatę "Europejski Plan Walki z Rakiem. Na ile wspólnie można pokonać tę chorobę?" 20 października godz. 11:00

Zapraszamy na debatę pt. "Europejski Plan Walki z Rakiem. Na ile wspólnie można pokonać tę chorobę?". Będzie to drugie spotkanie z cyklu „Środy o zdrowiu z Komisją Europejską” realizowanych przez Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Spotkanie online odbędzie się w środę 20 października o godz. 11:00, transmisja na stronie: www.zdrowie.pap.pl

 

W debacie udział wezmą:

- onkolog prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

- genetyk dr. Jarosław Waligóra, z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności KE, kierujący zespołem ds. zdrowia w wieloletnich ramach finansowych.

Rozmowę na temat celów oraz możliwości realizacji inicjatywy Komisji Europejskiej dotyczącej walki z rakiem, a także korzyści, jakie mogą w związku z tym projektem odnieść obywatele Unii Europejskiej: zarówno pacjenci, jak i profesjonaliści medyczni oraz naukowcy, prowadzić będzie redaktor kierująca Serwisem Zdrowie PAP, Justyna Wojteczek.

Rejestracja dla przedstawicieli mediów pod linkiem. Tylko zarejestrowani dziennikarze będą mogli podczas spotkania zadawać pytania za pomocą modułu Q&A. Pytania można też przesyłać już teraz na adres: zdrowie@pap.pl.

 

Spotkanie będzie transmitowane na stronie Serwisu Zdrowie 

Zapraszamy do rejestracji i udziału w spotkaniu.

 

ZAPROSZENIE, Warszawa, 15 października 2021 r.

EUROPE DIRECT W POLSCE