O pracy w instytucjach, polityce regionalnej i 1 maja
2021-05-06 | 11:41:30

W kwietniu kontynuowaliśmy działania informacyjne na temat Unii Europejskiej. W związku z obowiązującymi obostrzeniami były to oczywiście działania zdalne.

Wspólnie z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Śląskiego (NZS UŚ) zorganizowaliśmy webinar, którego tematem były możliwości podjęcia pracy (lub praktyk, staży) w instytucjach Unii Europejskiej.

W ramach działań promujących politykę spójności przeprowadziliśmy w Katowickim Centrum Edukacji Zawodowej (KCEZ) warsztaty na temat polityki regionalnej. Poruszyliśmy takie tematy jak wsparcie ze środków polityki spójności dla Polski oraz dla województwa śląskiego. Wspomnieliśmy też o działalności Dyrekcji Generalnej ds. polityki miejskiej i regionalnej – DG REGIO

Poza tym, w związku ze zbliżającą się siedemnastą rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przygotowaliśmy audycję radiową, poruszającą kwestie integracji i różne aspekty członkostwa Polski w UE.

 

W ten sposób zakończyliśmy działania w ramach edycji Europe Direct na lata 2018-2020 (przedłużoną o 4 miesiące w związku z pandemią). Od 1 maja działamy pod trochę zmienioną nazwą, z nowym logo i nowymi pomysłami. Jako EUROPE DIRECT Katowice będziemy działać przynajmniej do końca 2025 roku.

EUROPE DIRECT W POLSCE