Nowy rok szkolny rozpoczęty
2021-10-01 | 09:59:35
Zobacz także:

Rozpoczął się rok szkolny a zatem wróciliśmy do naszych aktywnych działań. Były to między innymi lekcje europejskie.

14 września w Szkole Podstawowej nr 4 w Mysłowicach poruszyliśmy, bardzo ważny w ostatnich latach, ale i tygodniach, temat migracji. 20 września uczniom z VI Liceum Ogólnokształcącego z Katowic przybliżyliśmy Unię Europejską, uwzględniając jej historię, instytucje oraz bieżące działania.

Nasze działania nawiązywały także do obchodzonego 26 września Europejskiego Dnia Języków. Opublikowaliśmy artykuł sponsorowany na ten temat na portalach naszemiasto.pl. 28 września zorganizowaliśmy Europejski Dzień Języków, połączony z inauguracją nowej edycji EUROPE DIRECT Katowice. Z kolei 30 września podczas lekcji w II Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach prowadziliśmy (częściowo po angielsku) zajęcia o europejskich językach.

Poza tym 17 września wzięliśmy udział w grze miejskiej organizowanej przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Głównym tematem gry był Europejski Zielony Ład, a jedna ze stacji została przygotowana w naszym biurze.

Na uwagę zasługuje również spotkanie z 21 września, kiedy to z przedstawicielami innych sieci działających w naszym regionie dyskutowaliśmy o rozwoju współpracy i wspólnych działaniach.

Poza współpracą w ramach regionu, 28 września wzięliśmy udział w konferencji organizowanej przez Izbę Rolniczą w Opolu (w której brali udział także przedstawiciele naszego regionu).

We wrześniu ocenialiśmy prace w ramach konkursu pt. „Klimatyczna Europa”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. Już wkrótce wręczymy nagrody i wydamy publikację podsumowującą konkurs.





EUROPE DIRECT W POLSCE