Działania w październiku
2021-11-02 | 09:54:58

Nasze październikowe działania rozpoczęliśmy od wizyty w VI Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach. Podczas lekcji 4 i 5 października przybliżyliśmy uczniom możliwości, jakie Unia Europejska daje młodzieży. Wspomnieliśmy zatem o programie Erasmus+, wolontariacie, studiach za granicą, a także możliwościach dotyczących pracy w Europie.

15 października wzięliśmy udział w Erasmus Days, odbywających się w Szkole Podstawowej nr 4 w Mysłowicach. Przeprowadziliśmy tam lekcje na temat systemów edukacji w różnych państwach w Europie i na świecie.

26 października gościliśmy w Klubie Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu, prowadząc wykład na temat wielojęzyczności w UE i zachęcając do nauki języków obcych. Przy okazji wręczyliśmy nagrody za udział w konkursie pt. „Klimatyczna Europa”. Już wkrótce wydamy publikację podsumowującą konkurs, w której znajdą się także fragmenty prac raciborskich seniorów.

Nasze działania nawiązywały także do współpracy z innymi sieciami działającymi na terenie województwa śląskiego.

18 października w ZSTiO MERITUM w Siemianowicach Śląskich podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK) przygotowaliśmy stoisko informacyjne oraz przeprowadziliśmy warsztaty na temat rynku pracy w UE. Warsztaty przeprowadziliśmy również 26 października, w ramach III Europejskich Dni Kariery zorganizowanych na Politechnice Częstochowskiej. W wydarzeniach wzięliśmy udział w ramach współpracy z działającą w naszym regionie siecią EURES.

29 października wzięliśmy udział w webinarium zorganizowanym przez Enterprise Europe Network (EEN). Wydarzenie skierowane do przedsiębiorców dotyczyło Europejskiego Zielonego Ładu. Podczas webinarium przedstawiliśmy główne założenia tej unijnej inicjatywy.

Poza tym 14 października wzięliśmy udział w audycji radiowej na antenie Radia Katowice. W Dniu Edukacji Narodowej opowiadaliśmy o zwyczajach związanych z tym świętem w różnych europejskich państwach.

EUROPE DIRECT W POLSCE