Komisja Europejska i jej priorytety - sprawdź swoją wiedzę!
2020-08-03 | 10:17:34
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice zaprasza do udziału w konkursie. Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
 
Pytanie konkursowe:

W ramach priorytetu „Silniejsza pozycja Europy na świecie” prowadzone są działania na rzecz dalszych rozszerzeń Unii Europejskiej (UE).

Komisarz ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, Olivér Várhelyi, powiedział, że „Rozszerzenie Unii Europejskiej na Bałkany Zachodnie jest dla obecnej Komisji jednym z najważniejszych priorytetów”.

Wśród państw, które już wkrótce mogą przystąpić do UE są: Czarnogóra, Serbia, Macedonia Północna, Albania, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo.

 

Proszę podać nazwę państwa, które jako ostatnie przystąpiło do Unii Europejskiej oraz podać datę tego rozszerzenia.

 

Wszystkie osoby, które znają odpowiedź na nasze pytanie prosimy o przesłanie jej na adres europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl. Spośród poprawnych odpowiedzi wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma zestaw gadżetów Europe Direct – Katowice. W tytule maila prosimy wpisać hasło „Konkurs”. Osoby biorące udział w konkursie prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 31 sierpnia 2020 roku.

EUROPE DIRECT W POLSCE