Działania w październiku
2023-10-31 | 13:28:28

Przypominamy o anonimowej ankiecie na temat zagadnień związanych z UE, które są istotne na szczeblu lokalnym. Serdecznie zapraszamy do jej wypełnienia.

 

Choć Europejski Dzień Języków (EDJ) był pod koniec września, to w październiku też pojawiała się ta tematyka.

Dwukrotnie gościliśmy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU) w Mysłowicach. 2 października odbyły się zajęcia na temat Europejskiego Dnia Języków oraz Hiszpanii. Temat dotyczący Hiszpanii wiązał się z planowanymi wyjazdami uczniów do tego kraju. W związku z tym zajęcia przeprowadzone w tej szkole 18 października dotyczyły właśnie Hiszpanii, a dokładnie Granady i Andaluzji.

25 października temat języków poruszyliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z europejskimi językami oraz rozwiązywali zadania i łamigłówki o tej tematyce.

Ponadto 3 października w VI Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach przeprowadziliśmy zajęcia pt. „Unia Europejska – pytania i odpowiedzi”. Tematyka obejmowała integrację europejską, unijne instytucje i państwa członkowskie.

19 października, podobnie jak w ubiegłych latach, wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery (OTK) w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "MERITUM" w Siemianowicach Śląskich. Przeprowadziliśmy tam stoisko informacyjne oraz lekcje na temat pisania CV oraz umiejętności językowych. W OTK brali udział także przedstawicieli sieci EURES z Ochotniczych Hufców Pracy.

Publikowaliśmy również artykuły: na naszej stronie pierwszy z trzech artykułów dotyczących Parlamentu Europejskiego, a na portalach naszemiasto.pl artykuł sponsorowany dotyczący 30-lecia wejścia w życie Traktatu z Maastricht.

EUROPE DIRECT W POLSCE