Lekcje i wykłady w marcu...
2021-04-01 | 09:37:27

W marcu kontynuowaliśmy zajęcia na temat Unii Europejskiej oraz jej państw członkowskich. W związku z obowiązującymi obostrzeniami były to oczywiście zajęcia zdalne.

Na początku – 2 marca – w Katowickim Centrum Edukacji Zawodowej (KCEZ) w Katowicach przeprowadziliśmy II etap XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Z tej okazji zorganizowaliśmy też stoisko informacyjne.

4 marca w lekcji dotyczącej Portugalii wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Przedstawiliśmy najważniejsze informacje o Portugalii, jej kulturze, historii oraz członkostwie w Unii Europejskiej, w tym o tegorocznej prezydencji w Radzie UE

Wykład przeprowadzony 9 marca dla studentów z Uniwersytetu Śląskiego także dotyczył Portugalii i prezydencji. Przedstawiliśmy też informacje o innych instytucjach.

W lekcjach na temat różnych kwestii związanych z Unią Europejską uczestniczyli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 54 w Bytomiu.  W dniach 9 i 10 marca przeprowadziliśmy lekcje o historii UE, poruszając temat etapów integracji europejskiej, ojców-założycieli czy traktatów. Kolejne lekcje, z 15 i 16 marca, dotyczyły struktury UE, a zatem takich kwestii jak unijne instytucje, przywódcy oraz wpływ obywateli na kształt instytucji i unijne prawo. Natomiast podczas lekcji w dniach 22 i 23 marca podczas lekcji rozmawialiśmy o członkostwie Polski w UE – m. in. o najważniejszych wydarzeniach z okresu sprzed przystąpienia oraz po 1 maja 2004 roku, unijnych inicjatywach proponowanych przez Polskę, budżecie UE i funduszach europejskich oraz relacjach Warszawy z Brukselą czy też obywatelstwie UE i wynikających z tego możliwości.

Państwa i ich języki były tematem lekcji i wykładów dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mysłowicach. Najpierw 11 marca przeprowadziliśmy lekcje na temat Francji i państw francuskojęzycznych. Z kolei w dniach 22-25 marca w szkole został zorganizowany Tydzień Języków Obcych, podczas którego prowadziliśmy wykłady o państwach niemieckojęzycznych, francuskojęzycznych oraz anglojęzycznych.

Na koniec, w dniach 29-31 marca, przeprowadziliśmy lekcje pt. „Unia Europejska – pytania i odpowiedzi” dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu. Podczas lekcji, będących formą quizu, poruszyliśmy najważniejsze kwestie dotyczące UE, takie jak jej historia, symbole i instytucje.

Podczas innych zajęć także nie zabrakło quizów, dzięki którym uczestnicy zajęć mogli sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę.

W marcu opublikowaliśmy także artykuł sponsorowany na stronach naszemiasto.pl. Artykuł dotyczył obchodzonego w tym roku Europejskiego Roku Kolei.

Zobacz więcej zdjęć z powyższych wydarzeń na naszym facebooku

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2020-12-01
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE