Zajęcia w lutym
2022-03-01 | 15:25:31

Za nami pierwsze lekcje i warsztaty w lutym. Z konieczności zajęcia odbyły się w formie zdalnej.

1 lutego w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu odbyło się sześć lekcji europejskich.

Podczas lekcji o historii integracji europejskiej uczniowie dowiedzieli się, jak przebiegała integracja europejska, kim byli Ojcowie-założyciele i jakie traktaty zostały podpisane. Lekcje o strukturze Unii Europejskiej pomogły im poznać unijne instytucje, relacje między nimi, ich przywódców oraz możliwości wpływu obywateli na kształt instytucji oraz unijne prawo. Wiedzę o jednej z tych instytucji zwiększyły lekcje o prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, w których poruszono kwestię rotacyjnej prezydencji państw ogólnie, obecną francuską prezydencję oraz informacje o samej Francji. Z kolei lekcje dotyczące Polski w Unii Europejskiej przybliżyły drogę Polski do UE, najważniejsze wydarzenia blisko 18 lat członkostwa oraz możliwości związane z obywatelstwem UE.

Poza tym odbyło się spotkanie związane z Konferencją w sprawie przyszłości Europy (CoFE). Uczniowie poznali tą inicjatywę oraz mogli dzielić się pomysłami, na temat tego, jaka powinna być przyszłość Europy.

W drugiej połowie miesiąca cieszyliśmy się feriami zimowymi.

Cały czas jednak działamy przygotowując nasze działania w marcu takie jak Targi Edukacyjne w Spodku oraz Konkurs Debat Oksfordzkich.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału!

EUROPE DIRECT W POLSCE