Koniec roku szkolnego
2022-06-24 | 14:21:34
Zobacz także:

Na wstępie chcieliśmy przypomnieć o trwającym konkursie pisemnym pt. „18 lat Polski w Unii Europejskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wciąż czekamy na prace konkursowe studentów oraz uczniów i absolwentów szkół ponadpodstawowych. Jesienią, jak co roku, wydamy publikację, stanowiącą podsumowanie konkursu. Znajdą się w niej fragmenty prac laureatów konkursu.

W czerwcu, pod koniec roku szkolnego, udało się przeprowadzić lekcje, a w ramach zakończenia roku szkolnego stoiska informacyjne w szkołach.

Na początku – 9 czerwca – spotkaliśmy się jednak ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy. Przygotowaliśmy dla nich wykład na temat bieżących działań Unii Europejskiej. Wśród tematów były istotne obecnie kwestie takie jak działania UE związane z wojną na Ukrainie oraz Krajowy Plan Odbudowy. Nie zabrakło też informacji o przyszłości Europy (w tym o planach federalizacji UE) oraz zapomnianych dziś ideach Ojców-Założycieli.

13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 w Katowicach przeprowadziliśmy lekcje pt. „Podróże po Europie”. Dzieci poznały lepiej państwa członkowskie Unii Europejskiej, ich flagi oraz ciekawostki z nimi związane. W związku z odbywającymi się często meczami nie zabrakło (w kolorowankach) wątków piłkarskich.

15 czerwca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach odbyły się lekcje na temat wielojęzyczności w Europie. Przeprowadziliśmy je w języku angielskim. Uczestniczyli w nich polscy uczniowie „Abramowskiego” oraz goście z Hiszpanii, przebywający w Polsce w ramach wymiany Erasmus+. Uczestnicy zajęć poznali ważne i ciekawe informacje na temat języków obcych, wielojęzyczności oraz tego, jak ważna jest znajomość języków.

24 czerwca ponownie gościliśmy w tych szkołach, na zakończeniu roku szkolnego. Przygotowaliśmy tam stoiska informacyjne. Wszyscy zainteresowani mogli otrzymać materiały edukacyjne i promocyjne oraz informacje na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

Ponadto w czerwcu współpracowaliśmy z mediami. Na początku czerwca opublikowaliśmy artykuł sponsorowany na portalach naszemiasto.pl. Artykuł dotyczy Europejskiego Roku Młodzieży – różnych działań z nim związanych, a także tego, czym w ogóle są lata tematyczne i dlaczego w 2022 roku wybrano młodzież.

Dziękujemy wszystkim szkołom, nauczycielom, uczniom i innym naszym współpracownikom za cały rok szkolny 2021/2022.

Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

EUROPE DIRECT W POLSCE