Nowy rok szkolny
2022-09-30 | 11:44:46

Rozpoczął się nowy rok szkolny. We wrześniu prowadziliśmy różne działania w Katowicach, Mysłowicach i Wodzisłąwiu Śląskim.

 

Międzynarodowy konkurs...

22 września w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim wzięliśmy udział w uroczystości podsumowującej międzynarodowy Konkurs LinquaArt.eu.

Przedstawiliśmy prezentację na temat języków oraz wielojęzyczności, a także pomagaliśmy w tłumaczeniach i udostępnialiśmy materiały edukacyjne i promocyjne. W wydarzeniu wzięły udział osoby zaangażowane w ten konkurs z Polski, Gruzji, Kazachstanu i Litwy.

 

Lekcje...

26 września gościliśmy w dwóch szkołach.

Najpierw w VI Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach przeprowadziliśmy lekcję na temat integracji europejskiej. Uczniowie poznali między innymi historię integracji, Ojców-Założycieli oraz obecne nastawienie unijnych instytucji do idei takich polityków jak np. Robert Schuman.

Kolejne lekcje odbyły się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU) w Mysłowicach i dotyczyły wielojęzyczności w Europie (i nie tylko). Uczestnicy zapoznali się z ważnymi i ciekawymi informacjami między innymi na temat europejskich (i nie tylko europejskich) języków, sytuacji językowej w Unii Europejskiej, kwestii tłumaczeń, a także języka migowego.

 

Europejski Dzień Języków...

W dniach 27-29 września w centrum Katowic obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, o którym pisaliśmy już na naszej stronie.

 

Media...

Ponadto współpracowaliśmy z mediami regionalnymi

We wrześniu opublikowaliśmy artykuł sponsorowany na portalach naszemiasto.pl. Artykuł dotyczył działań UE w związku z wojną na Ukrainie, potencjalnego rozszerzenia Unii oraz zasad związanych z procesem akcesyjnym.

Przygotowaliśmy również audycję radiową, dotyczącą Europejskiego Dnia Języków, wyemitowaną 26 września w Radiu Katowice.

EUROPE DIRECT W POLSCE