Listopad, czyli prawie ostatnie działania w tym roku.
2022-11-30 | 16:02:35

Przypominamy, że w październiku opublikowaliśmy ankietę na temat zagadnień związanych z UE, które są istotne na szczeblu lokalnym. Serdecznie zapraszamy do jej wypełnienia. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie zaledwie kilka minut.

Rozpoczęliśmy także przygotowania do XXV Targów Edukacyjnych, na których jak zwykle będziemy obecni i na które już teraz serdecznie zapraszamy!

14 i 15 listopada gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 9 w Katowicach. Przeprowadziliśmy tam lekcje europejskie o krajach Europy i UE, podczas których dzieci lepiej poznały te kraje dzięki quizom, kolorowankom czy łamigłówkom. Przygotowaliśmy też stoisko informacyjne.

17 listopada wzięliśmy udział w spotkaniu pt: „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa”. Organizatorem wydarzenia był Fundusz Górnośląski, prowadzący punkt Enterprise Europe Network. Tam również przygotowaliśmy stoisko informacyjne.

28 listopada przeprowadziliśmy lekcje w I Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach, dotyczące krajów niemieckojęzycznych. Wspomnieliśmy zatem głównie o Niemczech, Austrii, Liechtensteinie i Szwajcarii. 30 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Katowicach wzięli udział w lekcjach na temat tradycji adwentowych i bożonarodzeniowych w różnych europejskich państwach. Nie zabrakło informacji o prawdziwym świętym Mikołaju, o różnych zwyczajach i ich pochodzeniu, kolędzie "Cicha Noc" czy różnych potrawach.

Ponadto współpracowaliśmy z mediami. Przygotowaliśmy audycję radiową, dotyczącą Dnia Wszystkich Świętych w różnych państwach Europejskich, wyemitowaną 1 listopada w Radiu Katowice. Ponadto na łamach „Nowin Raciborskich” i „Dziennika Zachodniego” ukazały się artykuły opisujące działalność naszego punktu.

EUROPE DIRECT W POLSCE