Koniec roku szkolnego
2023-06-24 | 12:04:04

Zakończył się rok szkolny 2022/2023.

W tym dniu uczestniczyliśmy (ze stoiskiem informacyjnym) w ZSTiO nr 3 w Katowicach.

W tej szkole w czerwcu przeprowadziliśmy też 14 czerwca spotkanie na temat Europejskiego Roku Umiejętności. Był wykład na ten temat oraz na temat oraz w kontekście umiejętności o umiejętnościach językowych. Uczestnicy wzieli też uział w quizie związanym właśnie z językami. Było również stoisko informacyjne.

Poza tym temat ten uwzględniliśmy w artykule sponsorowanym, opublikowanym na potralach naszemiasto.pl. Jego treść obejmuje okoliczności ustanowienia roku 2023 rokiem umiejętności, plany działań w tej kwestii, wypowiedzi poszczególnych komisarzy, a także informacje o europejskich latach tematycznych ogólnie.

 

Zakończył się rok szkolny, podczas którego prowadziliśmy wiele działań, głównie w szkołach - różnych szkołach w różnych miastach regionu prowadziliśmy lekcje i wykłady. Organizowaliśmy też stoiska informacyjne, wydarzenia związane z Europejskim Dniem Języków i Dniem Europy, konkurs debat oksfordzkich. Ważnym wydarzeniem były targi edukacyjne w katowickim Spodku. Ponadto współpracowaliśmy z mediami, innymi sieciami informacyjnymi oraz przygotowaliśmy publikacje i materiały dla nauczycieli.

Dziękujemy za współpracę w tym roku szkolnymi życzymy udanych wakacji.

EUROPE DIRECT W POLSCE